Planujesz ubiegać się o dotację dla młodych rolników lub na modernizację Twojego gospodarstwa? A może jesteś doradcą i pomagasz swoim klientom wypełniać wnioski o takie dotacje?

 

Pamiętaj, że zgodnie z rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania pomocy finansowej w ramach działania „Ułatwianie startu młodym rolnikom” oraz w ramach „Modernizacji gospodarstw rolnych” do kosztów kwalifikowanych wlicza się także zakupu sprzętu komputerowego i licencji na oprogramowanie służącege wsparciu prowadzonej działalności rolniczej.

OFERTA SPECJALNA – 6 LAT LICENCJI W PROMOCYJNEJ CENIE

RolnikON jest wartościowym narzędziem dla każdego rolnika, który planuje ubiegać się o dotację dla młodych rolników, na modernizację gospodarstw lub restrukturyzację małych gospodarstw rolnych.

Oferty w wersji do druku (do załączenia do wniosku o dofinansowanie) dla rolników korzystających z dotacji możesz pobrać stąd:

OPIS dostęp szkolenie komputer koszt pobierz
6 lat dostępu w planie PREMIUM (do 100 ha lub 100 sztuk w stadzie) yes not not 1 473.17 zł netto
1 812 zł brutto
kliknij tutaj
6 lat dostępu w planie BIZNES (bez ograniczenia wielkości) yes not not 3 000 zł netto
3 690 zł brutto
kliknij tutaj
6 lat w planie BIZNES + szkolenie z obsługi systemu yes yes not 5 000 zł netto
6150 zł brutto
kliknij tutaj
6 lat w planie BIZNES + komputer w zestawie yes not yes 5 500 zł netto
6 765 zł brutto
kliknij tutaj
6 lat w planie BIZNES + szkolenie z obsługi systemu + komputer w zestawie yes yes yes 7 500 zł netto
9 225 zł brutto
kliknij tutaj

 Więcej informacji i odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w sprawie licencji na system RolnikON znajdziesz TUTAJ.

JAK DZIAŁA LICENCJA

W przypadku ofert specjalnych przedmiotem zakupu jest pięcioletnia licencja umożliwiająca nieprzerwane korzystanie z oprogramowania RolnikON. Po otrzymaniu dofinansowania, wystarczy skontaktować się z nami telefonicznie lub mailowo, aby podpisać umowę licencyjną na specjalnych warunkach (licencja na program RolnikON na okres 6 lat). Oferta dostępna po podaniu miejsca na krajowej liście rankingowej do programu Młody Rolnik lub Modernizacja Gospodarstw Rolnych. Osoby zakupujące licencję zachęcamy do korzystania z aplikacji RolnikON z użyciem wersji dla sprzętu typu PC i Mac (zalecany Windows 7 lub nowszy). Program RolnikON można pobrać TUTAJ. Prosimy pamiętać, że do pracy z RolnikONem niezbędny jest dostęp do Internetu.

Wzór umowy licencyjnej możesz pobrać TUTAJ.

Jeśli po złożeniu wniosku o dofinansowanie, otrzymasz informację zwrotną z ARiMR o braku możliwości sfinansowania kosztu abonamentu, pamiętaj, że dostęp do RolnikONa w ramach oferty specjalnej jest zapewniany na podstawie licencji na oprogramowanie. Zgodnie z Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 (data ostatniej modyfikacji 23/10/2018, do pobrania tutaj) koszty zakupu licencji znajdują się na liście kosztów kwalifikowanych (punkt 8.2.4.3.3.5. „Koszty kwalifikowane”). W wyjaśnieniu składanym w Agencji masz prawo wskazać to jako podstawę do uznania kosztu. Zgodnie z informacją uzyskaną z ARiMR zaznaczenie we wniosku, że jest to zakup licencji, a nie opłata abonamentowa, pozwoli na sfinansowanie kosztu.

Zwróciliśmy się do ARiMR z prośbą o interpretację kwalifikowalności kosztu zakupu licencji na program RolnikON. Z odpowiedzi otrzymanej 6 września 2016 wynika jednoznacznie, że zakup licencji do RolnikONa może stanowić koszt kwalifikowany.

Pełną treść odpowiedzi znajdziesz TUTAJ.

PUNKTY ZA INNOWACJE DLA MŁODEGO ROLNIKA

Przy ocenie wniosku o dotację dla Młodego Rolnika będzie również brane pod uwagę wprowadzenie rozwiązań w zakresie ochrony klimatu i środowiska.

W tym aspekcie możliwe będzie otrzymanie premii punktowej za inwestycje w zakresie ochrony klimatu i środowiska. Zgodnie z załącznikiem nr 2 (DzU poz. 982) – maksymalnie można uzyskać 5 punktów. Dodatkowe 2 punkty można uzyskać gdy wnioskodawca zobowiąże się do sporządzenia i przestrzegania planu nawozowego – w systemie RolnikON dostępna jest funkcja kalkulatora nawozów azotowych mineralnych oraz ewidencji nawożenia azotem, funkcje są zgodne z wymogami programu azotanowego obowiązującego od 2018 roku. Naszym zdaniem wykorzystywanie programów komputerowych wspomagających zarządzanie gospodarstwem rolnym, takich jak RolnikON, idealnie wpisuje się w wyżej wymienione rodzaje premiowanych innowacji.

Nie gwarantujemy uzyskania maksymalnej ilości punktów w powyższych aspektach, ale naszym zdaniem wpisanie wykorzystania programu RolnikON do wniosku o premię dla młodych rolników może być istotnym dodatkiem do biznesplanu, co potwierdzają setki dotacji uzyskanych na zakup systemu RolnikON wraz z komputerem

PLIKI

Pamiętaj, że zarówno zakup licencji na oprogramowanie, jak i komputera niezbędnego do jego obsługi, możesz sfinansować z dotacji – wykorzystaj tę szansę.

Zarejestruj się już dziś i zobacz w czym RolnikON może pomóc Tobie – przez 14 dni całkowicie za darmo

Zarejestruj się za darmo