Planujesz ubiegać się o dotację dla młodych rolników lub na modernizację Twojego gospodarstwa? A może jesteś doradcą i pomagasz swoim klientom wypełniać wnioski o takie dotacje?

 

Pamiętaj, że zgodnie z rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania pomocy finansowej w ramach działania „Ułatwianie startu młodym rolnikom” oraz w ramach „Modernizacji gospodarstw rolnych” do kosztów kwalifikowanych wlicza się także zakupu sprzętu komputerowego i licencji na oprogramowanie służącege wsparciu prowadzonej działalności rolniczej.

OFERTA SPECJALNA – 5 LAT LICENCJI W PROMOCYJNEJ CENIE

RolnikON jest wartościowym narzędziem dla każdego rolnika, który planuje ubiegać się o dotację dla młodych rolników, na modernizację gospodarstw lub restrukturyzację małych gospodarstw rolnych.

Oferty w wersji do druku (do załączenia do wniosku o dofinansowanie) dla rolników korzystających z dotacji możesz pobrać stąd:

OPIS dostęp szkolenie komputer koszt pobierz
5 lat dostępu w planie PREMIUM (do 100 ha lub 100 sztuk w stadzie) yes not not 860,16 zł netto
1058 zł brutto
kliknij tutaj
5 lat dostępu w planie BIZNES (bez ograniczenia wielkości) yes not not 2500 zł netto
3075 zł brutto
kliknij tutaj
5 lat w planie BIZNES + szkolenie z obsługi systemu yes yes not 4500 zł netto
5535 zł brutto
kliknij tutaj
5 lat w planie BIZNES + komputer w zestawie yes not yes 4500 zł netto
5535 zł brutto
kliknij tutaj
5 lat w planie BIZNES + szkolenie z obsługi systemu + komputer w zestawie yes yes yes 6500 zł netto
7995 zł brutto
kliknij tutaj

 Więcej informacji i odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w sprawie licencji na system RolnikON znajdziesz TUTAJ.

JAK DZIAŁA LICENCJA

W przypadku ofert specjalnych przedmiotem zakupu jest pięcioletnia licencja umożliwiająca nieprzerwane korzystanie z oprogramowania RolnikON. Po otrzymaniu dofinansowania, wystarczy skontaktować się z nami telefonicznie lub mailowo, aby podpisać umowę licencyjną na specjalnych warunkach (licencja na program RolnikON na okres 5 lat). Oferta dostępna po podaniu miejsca na krajowej liście rankingowej do programu Młody Rolnik lub Modernizacja Gospodarstw Rolnych. Osoby zakupujące licencję zachęcamy do korzystania z aplikacji RolnikON z użyciem wersji dla sprzętu typu PC i Mac (zalecany Windows 7 lub nowszy). Program RolnikON można pobrać TUTAJ. Prosimy pamiętać, że do pracy z RolnikONem niezbędny jest dostęp do Internetu.

Wzór umowy licencyjnej możesz pobrać TUTAJ.

Jeśli po złożeniu wniosku o dofinansowanie, otrzymasz informację zwrotną z ARiMR o braku możliwości sfinansowania kosztu abonamentu, pamiętaj, że dostęp do RolnikONa w ramach oferty specjalnej jest zapewniany na podstawie licencji na oprogramowanie. Zgodnie z Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 (data ostatniej modyfikacji 23/10/2018, do pobrania tutaj) koszty zakupu licencji znajdują się na liście kosztów kwalifikowanych (punkt 8.2.4.3.3.5. „Koszty kwalifikowane”). W wyjaśnieniu składanym w Agencji masz prawo wskazać to jako podstawę do uznania kosztu. Zgodnie z informacją uzyskaną z ARiMR zaznaczenie we wniosku, że jest to zakup licencji, a nie opłata abonamentowa, pozwoli na sfinansowanie kosztu.

Zwróciliśmy się do ARiMR z prośbą o interpretację kwalifikowalności kosztu zakupu licencji na program RolnikON. Z odpowiedzi otrzymanej 6 września 2016 wynika jednoznacznie, że zakup licencji do RolnikONa może stanowić koszt kwalifikowany.

Pełną treść odpowiedzi znajdziesz TUTAJ.

PUNKTY ZA INNOWACJE DLA MŁODEGO ROLNIKA

Przy ocenie wniosku o dotację dla Młodego Rolnika będzie również brane pod uwagę wprowadzenie innowacyjnych rozwiązań w gospodarstwie.

W tym aspekcie możliwe będzie otrzymanie premii punktowej za postęp biologiczny (1 pkt), nowoczesne technologie produkcji (1 pkt) i innowacyjny produkt (1 pkt) i organizację produkcji (1 pkt). Naszym zdaniem wykorzystywanie programów komputerowych wspomagających zarządzanie gospodarstwem rolnym, takich jak RolnikON, idealnie wpisuje się w wyżej wymienione rodzaje premiowanych innowacji.

Zgodnie z zaleceniem Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Polski Instytut Rolnictwa wystąpił do Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie o zaopiniowanie użycia systemu RolnikON w aspekcie jego innowacyjności. CDR w Brwinowie potwierdziło, że w wielu gospodarstwach wdrożenie programu RolnikON może prowadzić do innowacji organizacyjnej, a także do innowacji procesowej. Pełną treść opinii możesz pobrać TUTAJ.

Pamiętaj, że punkty za innowacje będą przyznawane uznaniowo, więc nie gwarantujemy ich uzyskania, ale naszym zdaniem wpisanie wykorzystania programu RolnikON do wniosku o premię dla młodych rolników może być istotnym dodatkiem do biznesplanu.

Pamiętaj, że zarówno zakup licencji na oprogramowanie, jak i komputera niezbędnego do jego obsługi, możesz sfinansować z dotacji – wykorzystaj tę szansę.

Zarejestruj się już dziś i zobacz w czym RolnikON może pomóc Tobie – przez 14 dni całkowicie za darmo

Zarejestruj się za darmo